Tarih : 2 Ocak 2018 Yazan : Admin 10472

Ozon Terapinin Faydaları

OZON TERAPİNİN FAYDALARI

İş hayatında stres, yoğun çalışma temposu, zihinsel ve bedensel yorgunluk oksijen eksikliğine neden olur. Oksijen yetersizliğini gösteren bulguların başında, baş ağrısı, bitkinlik, yorgunluk, çalışma gücünün zayıflaması, yaşam sevincinin azalması, erken yaşlanma, hayati önem taşıyan organların yıpranması gelir. Oksijen yetersizliğinde damarlar, beyin, kalp, eklemler, omurilik ve akciğerlerde kireçlenmelerle fonksiyon bozuklukları meydana geliyor ve hastalıklar ortaya çıkıyor. Çağımızın hastalığı KRONİK YORGUNLUK SENDROMU nda kişiler yorgunluk gerektirecek bir iş yapmadığı halde,sanki tonlarca yük taşımış gibi kendini yorgun ve bitkin hissetekte ve kıpırdayacak güçleri kalmayacak hale gelmektedirler. Türkçede “canlı cenaze sendromu” olarak tanımlanan bu hastalık son yıllarda her geçen gün daha çok sayıda insanı pençesine almaktadır. Kronik Yorgunluk sendromunun tedavisi oldukça güçtür.

Kronik yorgunluk sendromu ve stres de ozon tedavisinin etkileri;

·     Ozon Stres hormonu olarak adlandırılan adrenalinin vücutta yıkılmasını sağlayarak stresimizin azalmasını,

·     Kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin aktivasyonu ile genel iyilik hali ve kişilerin daha enerjik olmalarını,

·     Soluduğumuz hava ve besinler ile aldığımız gıdalardaki, insanı zehirleyen atıkların arındırılmasını,

·     Kaslarda oksijen miktarının artarak biriken ve yorgunluğa neden olan laktik asitin giderilmesini,

·     Oksijen yetersizliğinden dolayı aksayan organ ve hücrelerin çalışmasının yeniden başlatılmasını,

·     Hücre ve dokulardaki enerjinin artmasını, beyin hücrelerinin fonksiyonlarının iyileşerek hafızanın güçlenmesini sağlar.

ANTIAGING TE OZONTERAPİ :

Sağlığımızı kaybetmemizin nedeni çoğunlukla hücrenin işleyişi sırasında oluşan atık(serbest radikal) maddelerdir ki, bunlar vücuttan yeterli süre ve miktarda atılamadıklarında zararlı maddeye(toksinlere) dönüşürler. Sağlıklı yaşlanma ve genç kalabilmeyi sağlamayı amaçlayan ozon tedavisi ile, uzun yıllar gençliğinizi korumak ve dinç kalmanızı sağlamak elinizde!

Bu amaçla yapılması gereken çok şey var elbette. İşte bunlardan biridir “ozon terapi”. Anti-aging’ te amaç yaşlanmayı mümkün olduğu kadar yavaşlatmak ve vücudun bir bütün olarak sağlıklı yaşlanmasını, fiziksel olarak da sağlıklı olmayı sağlamaktır. Antiaging programında amaçlanan tüm etkileri Ozonterapi ile sağlamak mümkündür; Ozon sayesinde oksijenin dokular tarafından daha iyi kullanımı sağlanır, bağışıklık sistemi harekete geçirilir bunu takiben vücudun kendi antioksidanları ve serbest radikallere karşı savaşan diğer hücreleri de aktive olurlar.

Hücreler de tıpkı insanlar gibi solurlar. Bunun için hücre seviyesindeki ortamda oksijen moleküllerinin bulunması şarttır. Yaşlanma nedeniyle uzun süredir yeterince oksijenlenmeyen hücreler ozon tedavisinden sonra artık fonksiyonlarını daha yüksek oranda gerçekleştirebilmektedirler. Ozon, yaşlanmayı önleyici etkilerin yanı sıra fiziksel dayanıklılığı ve yaşam kalitesini önemli ölçüde arttırır. Cildin kendisini yenilemesini sağlar.

DETOKS TA OZONTERAPİ :

ABD Çevre Koruma Ajansı verilerine göre yiyeceklerimizde 3000’den fazla kimyasal madde bulunmaktadır. Yağ dokularımızda depolanan toksinler ve kimyasallar, ilaç artıkları, suni kimyasallar ve gıda koruyucular sağlıklı doku ve hücreleri yok ederler. Bu durum hem bir çok hastalığın hem de yaşlanmanın sebebidir. Ozon ile detoks toksinleri vücuttan uzaklaştıran bir tedavidir. Soluduğumuz hava yediklerimiz ve içtiğimiz su toksinler ve kirletici maddeler yavaşça vücudumuza girerler ve cildimiz vasıtası ile emilirler. Ozonterapi üçüncü bir böbrek, ikinci bir akciğer sistemi gibi çalışırak vücuttaki detoksa(zehirden arındırma işlevine) yardımcı olur.


ZEKA VE HAFIZANIN GÜÇLENDİRİLMESİNDE :

Birçok sebeple akciğerlerimizden kana geçen oksijen az olabilir ya da beyine giden oksijen az olabilir ya da beyine giden kan akımı yetersiz olabilir. Ozon, hafızanın güçlendirilmesi konusunda büyük fayda sağlar. Elektronlarını kaybetmiş zararlı maddeler yani serbest radikaller buldukları dokularla birleşerek onların fonksiyonlarını yapamaz hale getirirler. Bu etki 30’ lu yaşlarda başlar, 40’ lı yaşlarda artarak ilerler ve 50’ li yaşlardan itibaren iyice çoğalarak fark edilen bir yaşlanmaya ve pek çok hastalığa neden olurlar. Serbest radikallerin beyin işlevlerini yavaşlatıcı etkisi ozon tedavisi ile giderilebilir. Gelişimi sağlamak için (Bedensel ve Zihinsel Engellilerde) fizik tedavi gibi diğer tedavilerle birlikte olumlu etki oluşturur. Öğrenciler arasında yapılan bilimsel çalışmalarda spor yapan öğrencilerin daha zeki olmasının nedeni, egzersiz ile vücuttaki oksijenlenmeyi arttırmış olmalarıdır. Sınavlara hazırlanan öğrencilerde uygulanan ozon tedavisinin dikkati,konsantrasyonu ve belleği artırdığı, hafızayı güçlendirdiği gözlenmiştir.

DOPİNG VE SPORCULARDA OZONTERAPİ :

Ozonterapi alanların çoğunluğu sıklıkla “yeniden doğmuş gibiyim, yerimde duramıyorum, birkaç saatlik uyku bana yetiyor, ağacı kökünden sökebilirim” ifadelerini kullandıkları görülür. Sık sorulan sorulardan birisi de “doping etkisi varmıdır veya sporcularda doping amaçlı kullanılabilir mi?” . Buna doping demek doğru değildir, zira ozon, oksijenlenmeyi arttıran doğal bir tedavi yöntemidir. Sporcularda ozon tedavisi ile performans maksimum düzeye çıkarılmaktadır. Batıda özellikle Almanya’da iş adamları ve sporcular yoğun bir şekilde ozon tedavisi almaktadırlar. Almanya’ da milli takım ve Bayern Münih takımı futbolcularına büyük maçlardan önce 2 veya 3 uygulama yapıldığı eskiden beri bilinmektedir. Almanya da futbol takımları gittikleri yere ozon saunalarını da beraberlerinde götürmektedirler.


Son Güncellenme: 22 Ağustos 2019 Perşembe 02:45:38

Benzer Makaleler

image

Boyun Fıtığı Ve Kireçlenmesi

Boyun fıtığı ve kireçlenmeler hemen hemen aynı şikayetlere yol açtığı ve çoğu zaman birlikte görülen hastalıklar olduğu için aynı başlık altında... [Devamını Oku]

image

Tetik Parmak Hastalığı

Tetik parmak el parmağında takılma ile seyreden ağrılı bir hastalıktır. Yetişkinlerde ve bebeklerde olmak üzere iki tipi vardır. [Devamını Oku]

image

Pes Ekinovarus (Pev-Çarpık Ayak)

Çocuklarda PEV Pes Ekinovarus (PEV-Çarpık ayak) nedir, tedavisi nasıl yapılır hepsi bu makalede [Devamını Oku]